Balkan Extopy RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROLEPLAY Pravila.

Go down

ROLEPLAY Pravila. Empty ROLEPLAY Pravila.

Post by Dexter Wed Mar 02, 2016 10:24 pm

Drive By | [DB] - DriveBy je vrlo širok pojam, pa zato od njega i počinjem. Postoji više vrsta DB-a, a za sve je zajedničko to da se DB odnosi na štetu nanetu drugom igraču iz vozila. Pokazaću vam par primera:
1) Zabranjeno je pucati sa mesta vozača ili suvozača (na većini RolePlay servera, ne na svim)
2) Zabranjeno je parkirati se na druge igrače i čekati njihovu smrt (Ovo ne znači da je zabranjeno kolima udariti nekog igrača. Ipak je RP imitacija stvarnog života. Često se igrači žale na DB ukoliko ih neko jednom ili dva puta udari-to nije DB!)
3) Ubijanje elisom helikoptera takođe nije RolePlay način ubistva!
Postoji još primera koje možete i sami zaključiti, da ne nabrajam više.

NinjaJack| [NJ] – Kradja i uskakanje u vozila koja su u pokretu.

SpawnKill | [SK] - Samo ime kaže: Ubijanje igraca na mestu spawn-a.
Primer: Moj IC lik je poginuo i stvara se ispred bolnice. Tu me čekaju dva pripadnika druge bande i opet me ubijaju!

DeathMatching | [DM] - Ubijanje ljudi bez ikakvog ili bez dovoljno RP razloga. Naravno postoji pojam "Terorista" koji se odnosi na onoga koji ubija druge igrače bez razloga.
Primer: Stojiš u redu za bankomat, i vidiš da je gužva. Izvadiš gun i počneš ubijati sve redom.

Powergaming | [PG] - Radnja koju je nemoguće izvesti u stvarnom životu u datom trenutku ili u bilo kojem trenutku. Spadaju sve radnje koje su nemoguće u RL.
Primer: Pad sa velike visine i nastavak trčanja.

Metagaming | [MG] - Korištenje OOC informacija za IC korist. Ukoliko neke podatke o IC likovima niste saznali putem RolePlay načina, zabranjeno ih je iznositi u IC chat-ovima. Pod MG spada i iskorištavanje informacija s foruma u igri. Primer: korištenje liste clanova organizacija za IC korist.
Primer: Skroz nepoznat lik mi prilazi i vidi ime iznad moje glave pa kaže: "Eeee Lane stani da te pitam nesto!"

Bunny Hopping | [BH] - Skakanje dva puta ili više puta prilikom trcanja s ciljem bržeg ili izbegavanja necega drugog.

Revenge Killing | [RK] - Ubistvo iz osvete. Ne poklapa se sa RP pravilima i igra nema smisla ukoliko kršite ovo pravilo.
Primer: Hitman vas ubije i vi se spawn u bolnici. Nabavljate gun i odmah krećete da se osvetite.

Kill on Sight| [KOS] Ubistvo igrača na viđenje. Znači čim ugledate nekog igrača, vi g aubijete bez prethodnog korištenja RolePlay-a (/me ili /do.. Možete čak i nešto da kažete, naravno u IC chatu)

Gun From ASS | [GFA] Predstavlja nonRP vadjenje oruzja, bez koriscenja komanda /me i /do.

Drug From ASS | [DFA] Predstavlja nonRP koriscenje droge, bez koriscenja komanda /me i /do.

Player vs Player | [PvP] Odnos između igrača na server-u.
Primer: Ubijanje ni krivog ni dužnog civila.

Player vs Enviroment | [PvE] Odnos igrača sa svojom okolinom.
Primer: Divljanje i pucanje po okolini i ugrozavanje necije imovine.

ChickenRunning | [CR] Predstavlja cik cak trčanje(sprint) radi izbegavanja maetaka.

Money Farming | [MF] Pravljenje novih naloga (ACC) radi prebacivanja novca koji se dobija na spawnu.

CaracterKill | [CK] Kada naterate nekog igrača da napravi novi ACC jer ste ga prethodno mučili na starom.

CrackShoting | [CS] Iskoriscavanje bugova sa oruzjem, deagle, combat shotgun, silenced pucaju velikom brzinom iz vozila.

QuickSwapping | [QS] Menjanje oružja koje držite u ruci na q i e bez korišćenja komandi za RolePlay način (/me i /do)

BugAbuse | [BA] Iskoristavanje poznatih i nepoznatih BUGova na skripti.

Exploiting - Korištenje bilo kakvih poznatih/nepoznatih bugova/propusta u igri ili skripti. U to se ubraja i uzimanje CJ skina (CJ skin ima dosta veću brzinu kretanja od ostalih itd.)

Admin Abusing | [AA] Korištenje Administorske pozicije u svoju korist.
Primer: /slap nekog igrača jer je ukrao automobil vašem drugu.

Admin PG | APG Iskorišćavanje admin povlastica.
Primer: Na serveru se adminu puni hp na svakih pola sekunde, i admin odlazi i skače sa određene visine i gubi pola hp. HP mu se odmah puni i on to ponavlja.

Logging To Avoid | [LTA] Napuštanje igrice da biste nešto izbegli.
Primer: Cuffovani ste i policajac vas vozi do stanice da bi vas uhapsio, vi odete relog.

Spam - Ponavljanje istih rečenica ili reči više puta za redom, na bilo kom chat-u. Važi čak i za OOC chatove.

Admin Exploiting | [AE] Iskoriscavenje drugog admin-a u svoju korist. Spada i laganje na admin-a.

RolePlaySuperman | [RP Supermen] Ponasanje igraca kao da je zaista Superman. Ne može mu niko ništa.



Dexter
Admin

Posts : 16
Join date : 2016-03-02

http://balkanextopy.forumc.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum